My Favorite Movies


  dannyclark84's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
Amarcord 2009,  R)
3
Manhattan 1979,  R)
4
Pierrot le Fou (Pierrot Goes Wild) (Crazy Pete) 1965,  Unrated)
5
Tekon Kinkurîto (Tekkonkinkreet) 2006,  R)
6
Bonnie and Clyde 1967,  R)
7
Mulholland Drive 2001,  R)
8
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
9
GoodFellas 1990,  R)
10
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments