My Favorite Movies
the best films ive eva seen
| dannycag's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 4 |
Black Knight 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 6 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 7 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 8 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 9 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 10 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 12 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 13 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 14 |
Blue Streak 1999, PG-13) |
|
| 15 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 16 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 17 |
Sin City 2005, R) |
|
| 18 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 19 |
School of Rock 2003, PG-13) |



















