My Favorite Movies


  danni19881's Rating My Rating
1
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
My favorite Johnny Depp film
2
Face/Off 1997,  R)
3
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
4
Die Hard 1988,  R)
5
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
6
Jurassic Park 1993,  PG-13)
7
Ice Age 2002,  PG)
8
The Lord of the Rings 1978,  PG)
9
Men in Black 1997,  PG-13)
10
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
very funny. A must see for any Jim Carrey fans
11
Speed 1994,  R)
Speed
very addictive film, have seen it hundreds of times
12
Fight Club: Members Only 2006,  Unrated)
13
The Producers 2005,  PG-13)
The Producers
suprisingly good. I found it very funny.
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
16
Constantine 2005,  R)
17
Inside Man 2006,  R)
18
Witness 1985,  R)
Witness
very good film. a must see for any Harrison Ford fans. He plays a good role
19
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
very very funny.
20
Back to the Future 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments