Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  danielrules7's Rating My Rating
1
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
one of the funiest movies i've ever watched... great!!...
2
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
what a great great movie... one of the best this year so far...
3
Troy 2004,  R)
Troy
orlando bloom played really well as achilles...
4
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
jack crusoe...ha ha just realli funny...a must watch...
5
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
great horror film... not for the faint hearted...
6
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
near perfection of comedy... super terrific show
7
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
it aint scary at all... jus suuuppeerr funny..
8
Saw III 2006,  R)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
nice show with good animations... the dragon ruled
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
brilliant
11
Shutter (They Are Around Us) 2005,  R)
Shutter (They Are Around Us)
brilliant suspense moments... classic thai horror

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments