My Favorite Movies
| danielra47's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 3 |
The Red Violin (Le violon rouge) 1998, R) |
|
| 4 |
Northfork 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 6 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 7 |
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead 1990, PG) |
|
| 8 |
Hable con Ella (Talk to Her) 2002, R) |
|
| 9 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 10 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 14 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 15 |
Sweet and Lowdown 1999, PG-13) |















