My Favorite Movies
| daniel207's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 5 |
Troy 2004, R) |
|
| 6 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 7 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 8 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 9 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 10 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 11 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |











