My Favorite Movies
My favorite films!
I could in fact watch nothing but these films for the rest of my life and never get bored.
| DangerErin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 2 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 3 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 4 |
An American Werewolf in London 1981, R) |
|
| 5 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 6 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 7 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 8 |
Dream a Little Dream 1989, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Donnie Darko 2001, R) |










