Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. dandsuperman
  2. danny

my favorite movies (i missed a WHOLE lot)

  dandsuperman's Rating My Rating
1
Ali G Indahouse - The Movie 2004,  R)
2
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
3
The Exorcist 1973,  R)
4
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
great movie, but it gets a bit dull after a while.
5
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
my favorite mocie of all time, too much to say about it. hahaha its about an imaginary 6 foot tall rabbit who predicts the world is going to end. no really, it is.
6
Not Another Teen Movie 2001,  R)
7
Phone Booth 2003,  R)
8
Bean 1997,  PG-13)
9
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
10
The Emperor's New Groove 2000,  G)
11
Wayne's World 1992,  PG-13)
12
Shrek 2001,  PG)
13
Bedazzled 2000,  PG-13)
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
15
American Pie 1999,  R)
American Pie
american pie was a great movie and the series is probably the best but i am getting sick of everyone asking to watch it and seeing it nearly every week. thats why i only give it four stars
16
The Hot Chick 2002,  PG-13)
17
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
18
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
19
The Tuxedo 2002,  PG-13)
20
Johnny English 2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments