My Favorite Movies


  dancinsammy's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings 1978,  PG)
The Lord of the Rings
LOVED THEM ALL
2
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
thought this one would be a bust but it suprised me
3
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
This movie was hilarious! Go see it....Now
4
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
This movie was superb! Adresses the human condition and the power of of the human spirit and positive attitude. A must see.
5
The Guardian 2006,  PG-13)
6
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
The Chronicles of Riddick
he rocks
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
Big 1988,  PG)
Big
the man is a genius
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
13
Rush Hour 1998,  PG-13)
14
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
15
The Reader 2008,  R)
The Reader
What an incredible story of devotion. Great acting and kinda sad.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments