Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dancerlegs14's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
this movie is sooo sweet. If i become dat way i want my man to be jus like him. I i can promise my man i'll love him till the day i die if he is.
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
This is my movie forget the rest.This is my all time favourite!
3
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Funny and somehow morally unbalance,hmmm. LOL!!This movie rocks!
4
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Died watchin it and came back and died all ova agin! Drop dead funny!!!!!!!
5
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Tite!
6
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
De men break up dis movie man! I got de dvd and i jus ain't neva tired of it!
7
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
Great movie.
8
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Hilarious! Wonder how they got thru the pregnancy? LOL!!!
9
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Love this movie!
10
Saw II 2005,  R)
Saw II
I love horrors so this was hilarious fo me but god it was sooo good.
11
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Hilarious! Dat's my man! LOL!!!!
12
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
Made me cry too but this time out of anger not sorrow. I did want to mash up the tv but i couldn't.
13
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Cute!
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Made me cry.
15
Step Up 2006,  PG-13)
16
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
LOL!!!!!
Drop dead funny!
Black dudes-white women. LOL
17
Saw 2004,  R)
18
Saw III 2006,  R)
19
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
LOL!!I jus don't kno wat to say! it was definately eventful.
20
Happy Feet 2006,  PG)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
Jus the name alone catches ur eye, huh?
it was funny as hell!!
22
Eat Pray Love 2010,  PG-13)
Eat Pray Love
A great movie, as per usual Julia Roberts does a smashing job with her role, and the other actors did as well! Funny and thought provoking, with lessons you will take with you for...ever!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments