My Favorite Movies


  damontre06's Rating My Rating
1
The Players Club 1998,  R)
The Players Club
best lisa raye ever
2
Friday 1995,  R)
Friday
DAMN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
true love always
4
Belly 1998,  R)
Belly
wish they had a 2 out
5
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
they both did their thang on a real.
6
Crooklyn 1994,  PG-13)
Crooklyn
classic
7
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
best of them all
8
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
really good
9
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
scary as hell
10
Children of the Corn 1984,  R)
Children of the Corn
classic
11
Saw II 2005,  R)
Saw II
beats of the 3
12
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
that man is crazy!
13
Motives 2004,  R)
Motives
people need to watch this and learn something
14
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
how it all started!
15
Juice 1992,  R)
Juice
my baby pac did the damn thang!
16
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
me and my hubby!lol!
17
How to Be a Player 1997,  R)
How to Be a Player
for the old pimps and playas
18
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
boy you already know
19
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
A Thin Line Between Love and Hate
always a classic
20
The Witches 1990,  PG)
The Witches
took it way back. lol!
21
Why Do Fools Fall In Love 1998,  R)
Why Do Fools Fall In Love
frankie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments