My Favorite Movies
| DamaUnicornio's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
The Man in the Iron Mask 1998, PG-13) |
|
| 7 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 8 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 9 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 11 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 12 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 13 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 14 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 16 |
The Secret Garden 1993, PG) |
|
| 17 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 18 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 19 |
The Boy Who Could Fly 1986, PG) |
|
| 20 |
Made in Heaven 1987, PG) |
|
| 21 |
Highlander 1986, R) |
|
| 22 |
Iron Will 1994, PG) |
|
| 23 |
Say Anything... 1989, PG-13) |






















