My Favorite Movies


  1. DallyStar
  2. Ashley

Give list a short description

  DallyStar's Rating My Rating
1
The 10th Kingdom 2002,  Unrated)
2
Rent 2005,  PG-13)
3
Domino 2005,  R)
4
Across the Universe 2007,  PG-13)
5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
6
The Visitation 2005,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
Zoolander 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
V for Vendetta 2006,  R)
13
Girl, Interrupted 1999,  R)
14
Dogma 1999,  R)
15
Truly, Madly, Deeply 1991,  PG)
16
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
17
Blow 2001,  R)
18
Along Came a Spider 2001,  R)
19
Sin City 2005,  R)
20
Hostage 2005,  R)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Underworld 2003,  R)
23
The Notebook 2004,  PG-13)
24
Donnie Darko 2001,  R)
25
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
26
Son in Law 1993,  PG-13)
27
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
28
The Punisher 2004,  R)
29
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
30
Hocus Pocus 1993,  PG)
31
Jack 1996,  PG-13)
32
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
33
Labyrinth 1986,  PG)
34
The Hitcher 2007,  R)
35
Halloween 2007,  R)
36
The Princess Bride 1987,  PG)
37
Pan's Labyrinth 2006,  R)
38
FernGully - The Last Rainforest 1992,  G)
39
Don't Say a Word 2001,  R)
40
The Black Cauldron 1985,  PG)
41
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
42
Secret Window 2004,  PG-13)
43
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
44
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
45
Bedazzled 2000,  PG-13)
46
Interview with the Vampire 1994,  R)
47
The Patriot 2000,  R)
48
Troy 2004,  R)
49
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
50
Cutthroat Island 1995,  PG-13)
51
The Pagemaster 1994,  G)
52
The Road to El Dorado 2000,  PG)
53
Drowning Mona 2000,  PG-13)
54
Frequency 2000,  PG-13)
55
Head Over Heels 2001,  PG-13)
56
Merlin 1998,  PG)
57
Quest For Camelot 1998,  G)
58
August Rush 2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments