Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dallasfan16's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
incredable movie!
2
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Best movie of 2005!
3
The Curve (Dead Man's Curve) 1998,  R)
The Curve (Dead Man's Curve)
i love this movie. it is one of my favorites for sure! Michael Vartan is amazing.
4
The Marine 2006,  PG-13)
5
Lethal Weapon 2 1989,  R)
6
Lethal Weapon 3 1992,  R)
7
Lethal Weapon 4 1998,  R)
8
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
great movie
11
Cutthroat Island 1995,  PG-13)
12
Resident Evil 2002,  R)
13
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
14
Urban Legend 1998,  R)
15
Urban Legends: Final Cut 2000,  R)
16
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
17
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
18
Rocky 1976,  PG)
Rocky
classic! a must have for sly fans!
19
Rocky II 1979,  PG)
20
Rocky III 1982,  PG)
21
Rocky IV 1985,  PG)
22
The Whole Nine Yards 2000,  R)
23
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
24
Queen of the Damned 2002,  R)
25
Die Hard 1988,  R)
26
Lethal Weapon 1987,  R)
27
Eragon 2006,  PG)
28
Con Air 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments