My Favorite Movies


  daisy871's Rating My Rating
1
Say Anything... 1989,  PG-13)
Say Anything...
Agian with my johny. But honestly it's a great one.
2
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
Best James Bond. Yeah it's the shiz
3
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
I love this one. It has a lot of good actors and the plot is great!
4
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
Now i love the God Father. Best trilogy hands down.
5
The Godfather, Part II 1974,  R)
The Godfather, Part II
Got a little long in the middle with all of the flash backs but the story had to be told.
6
The Godfather, Part III 1990,  R)
The Godfather, Part III
"Daddy..." So we all know that Sophia can't act. But i enjoy the attemp and i also enjoy Andy Garcia.
7
Rocky 1976,  PG)
8
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
The Super Mario Bros.
Love the game love the movie!
9
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles III
Favorite one. Love the costumes!
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Best one. Should have left it alone and just let everyone think that Will and Elizabeth get together!
11
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
I love multi-plot love movies!
12
Because I Said So 2007,  PG-13)
Because I Said So
So good. Diane Keton is so good. And the love intrest of Mandy More... he's really good. I hope that i see more of him!
13
Hairspray 2007,  PG)
14
Across the Universe 2007,  PG-13)
15
The Prestige 2006,  PG-13)
16
If Only 2004,  PG-13)
If Only
Ok Best love movie... Ever! I know the Notebook is up there, but this is just amazing.
17
The Lake House 2006,  PG)
18
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Saw it 18 times in the theartre
19
Grosse Pointe Blank 1997,  R)
Grosse Pointe Blank
I mean it's John Cusack come on!
20
Playing by Heart 1998,  R)
21
Garden State 2004,  R)
22
The Last Castle 2001,  R)
The Last Castle
The Drama. Love it!
23
1408 2007,  PG-13)
1408
OMG do i want to see this movie... but you all probably new that, i mean it is john cusack
24
Elizabethtown 2005,  PG-13)
25
Heart and Souls 1993,  PG-13)
26
Poseidon 2006,  PG-13)
27
The Jacket 2005,  R)
28
Penelope 2006,  PG)
29
Becoming Jane 2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments