Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  daintchick's Rating My Rating
1
Happy Feet 2006,  PG)
2
The Lion King 1994,  G)
3
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
4
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
5
Everyone's Hero 2006,  G)
Everyone's Hero
FUNNY OUT OF THIS WORLD
6
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
7
Finding Nemo 2003,  G)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
10
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
11
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
12
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
13
Two Can Play That Game 2001,  R)
14
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
15
Rent 2005,  PG-13)
16
Dreamgirls 2006,  PG-13)
17
The Color Purple 1985,  PG-13)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
21
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
22
Grease 1978,  PG)
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
24
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
25
Gladiator 2000,  R)
26
Spider-Man 2002,  PG-13)
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
31
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
32
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
33
Blood Diamond 2006,  R)
34
The Last King of Scotland 2006,  R)
The Last King of Scotland
INTERESTING EVERYONE NEED TO WATCH THIS
35
Saw III 2006,  R)
36
Saw II 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments