My Favorite Movies


  daddychud's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
one of the best if not the best iv ever seen
2
Old School 2003,  R)
3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
5
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
6
Cruel Intentions 1999,  R)
7
Gladiator 2000,  R)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Superbad 2007,  R)
10
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
11
American History X 1998,  R)
12
American Pie 1999,  R)
13
Eight Below 2006,  PG)
14
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
15
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
16
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
17
American Pie 2 2001,  R)
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
19
Man on Fire 2004,  R)
20
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
21
Black Hawk Down 2001,  R)
22
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
23
300 2007,  R)
24
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
26
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
27
Independence Day 1996,  PG-13)
28
The Terminator 1984,  R)
29
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
31
Toy Story 2 1999,  G)
32
X-Men 2000,  PG-13)
33
Road Trip 2000,  R)
34
Pulp Fiction 1994,  R)
35
The Shawshank Redemption 1994,  R)
36
Top Gun 1986,  PG)
37
Armageddon 1998,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
39
World Trade Center 2006,  PG-13)
40
Superman Returns 2006,  PG-13)
41
Casino Royale 2006,  PG-13)
42
Braveheart 1995,  R)
43
Hitch 2005,  PG-13)
44
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
45
Shrek 2 2004,  PG)
46
Rocky 1976,  PG)
47
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
48
Gangs of New York 2002,  R)
49
Blade II 2002,  R)
50
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
51
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
52
Eurotrip 2004,  R)
53
The Incredibles 2004,  PG)
54
The Mask 1994,  PG-13)
55
Mission Impossible 1996,  PG-13)
56
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
57
King Kong 2005,  PG-13)
58
Sin City 2005,  R)
59
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
60
War of the Worlds 2005,  PG-13)
61
Jaws 1975,  PG)
62
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
63
Without A Paddle 2004,  PG-13)
64
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
65
Wild Wild West 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments