My Favorite Movies
Some favorites
| dad700's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Contact 1997, PG) |
|
| 2 |
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009, PG) |
|
| 3 |
Together (He ni zai yi qi) 2002, PG) |
|
| 4 |
Chariots of Fire 1981, PG) |
|
| 5 |
A Man Called Peter 1955, Unrated) |
|
| 6 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 8 |
Sergeant York 1941, Unrated) |
|
| 9 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 10 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Ushpizin 2005, PG) |
|
| 12 |
12 Angry Men (Twelve Angry Men) 1957, Unrated) |
|
| 13 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 14 |
Babe 1995, G) |
|
| 15 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 16 |
Akeelah and the Bee 2006, PG) |
|
| 17 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 18 |
Shattered Glass 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |



















