My Favorite Movies
| daavveed's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 3 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 5 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 6 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 7 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 8 |
Julie & Julia 2009, PG-13) |
|
| 9 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Apollo 13 1995, PG) |
|
| 11 |
Frost/Nixon 2008, R) |
|
| 12 |
Far and Away 1992, PG-13) |
|
| 13 |
Outlander 2008, R) |
|
| 14 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 15 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 16 |
Les Miserables 1952, Unrated) |
|
| 17 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 18 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 19 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 20 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Andromeda Strain 2008, Unrated) |
|
| 22 |
Robin Hood 2010, PG-13) |
|
| 23 |
1492: Conquest of Paradise 1992, PG-13) |
|
| 24 |
True Grit 2010, PG-13) |
























