My Favorite Movies
| d4rku5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 3 |
The Departed 2006, R) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
Snatch 2001, R) |
|
| 6 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 9 |
American History X 1998, R) |
|
| 10 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 11 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 12 |
300 2007, R) |
|
| 13 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 14 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 15 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 16 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 17 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |

















