My Favorite Movies


  cytirose's Rating My Rating
1
Clue 1985,  PG)
Clue
its a little goofy but it makes me laugh
2
Overboard 1987,  PG)
3
Sylvester 1985,  PG)
4
Beaches 1988,  PG-13)
5
Steel Magnolias 1989,  PG)
6
Alien 1979,  R)
7
Aliens 1986,  R)
8
Alien3 1992,  R)
9
Alien Resurrection 1997,  R)
10
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
11
Scooby-Doo 2002,  PG)
12
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
13
The Ugly Dachshund 1965,  Unrated)
14
The Man from Snowy River 1982,  PG)
15
Return to Snowy River 1988,  PG)
16
The Mummy 1999,  PG-13)
17
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
18
Jurassic Park 1993,  PG-13)
19
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
20
The Black Stallion 1979,  G)
21
The Black Stallion Returns 1983,  PG)
22
The Cowboys 1974,  PG)
23
True Grit 1969,  G)
24
Cahill U.S. Marshal 1973,  PG)
25
Chisum 1970,  G)
26
Big Jake 1971,  PG-13)
27
The Sons of Katie Elder 1965,  PG)
28
The Green Berets 1968,  G)
29
McLintock! 1963,  Unrated)
30
The Man Who Shot Liberty Valance 1962,  Unrated)
31
Rio Bravo 1959,  Unrated)
32
Daylight 1996,  PG-13)
33
Rio Lobo 1970,  G)
34
Explorers 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments