My Favorite Movies
| cwells1689's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Music of the Heart 1999, PG) |
|
| 10 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 11 |
One True Thing 1998, R) |
|
| 12 |
Air Force One 1997, R) |
|
| 13 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Con Air 1997, R) |
|
| 15 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Grease 1978, PG) |


















