My Favorite Movies
| cwallace18's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Ben Hur 2003, Unrated) |
|
| 3 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Henry V 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Soylent Green 1973, PG) |
|
| 6 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 7 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 8 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 9 |
Galaxy Quest 1999, PG) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |
|
| 11 |
Planet of the Apes 1968, G) |
|
| 12 |
The Outlaw Josey Wales 1976, PG) |












