My Favorite Movies


  Cuxi's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
300 2007,  R)
3
The Fifth Element 1997,  PG-13)
4
The Devil's Advocate 1997,  R)
5
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
6
Constantine 2005,  R)
7
Superman Returns 2006,  PG-13)
8
Troy 2004,  R)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
Blade 1998,  R)
15
Blade II 2002,  R)
16
Blade: Trinity 2004,  R)
17
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
18
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
19
Pitch Black 2000,  R)
20
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
21
The Mummy 1999,  PG-13)
22
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
23
The Scorpion King 2002,  PG-13)
24
X-Men 2000,  PG-13)
25
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
26
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
27
Interview with the Vampire 1994,  R)
28
Queen of the Damned 2002,  R)
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
32
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
33
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
34
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
35
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
37
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
38
The Matrix 1999,  R)
39
The Matrix Reloaded 2003,  R)
40
The Matrix Revolutions 2003,  R)
41
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
42
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
43
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
44
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
45
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
46
Sleepy Hollow 1999,  R)
47
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
48
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
49
Rush Hour 1998,  PG-13)
50
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
51
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
52
XXX 2002,  PG-13)
53
Van Helsing 2004,  PG-13)
54
Attila 2001,  Unrated)
55
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
56
Shutter (They Are Around Us) 2005,  R)
57
The Medallion 2003,  PG-13)
58
The Tuxedo 2002,  PG-13)
59
Original Sin 2001,  R)
60
Stargate 1994,  PG-13)
61
The Eighteenth Angel 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments