My Favorite Movies


  cutiepie9876's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
omg this is like the best fucking movie ever! i have the new dvd of it and its awesome i like cry everytime i see it lol!
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
this is also a super awesome movie i mean all the hp movies are i love them alot lol
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
7
Grease 1978,  PG)
8
Grease 2 1982,  PG)
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
10
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
11
The Prestige 2006,  PG-13)
12
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
13
The Covenant 2006,  PG-13)
14
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
15
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
16
Sixteen Candles 1984,  PG)
17
The Breakfast Club 1985,  R)
18
The Baby-Sitters Club 1995,  PG)
19
Twister 1996,  PG-13)
20
Poseidon 2006,  PG-13)
21
The Amityville Horror 2005,  R)
22
The Shining 1980,  R)
23
Primal Fear 1996,  R)
24
The Illusionist 2006,  PG-13)
25
That Thing You Do! 1996,  PG)
26
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
this movie is pretty good i liked it
27
Spy Kids 2001,  PG)
28
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
29
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
30
Where the Heart Is 2000,  PG-13)
31
Saw II 2005,  R)
Saw II
haven't seen it yet but i want to
32
Jurassic Park 1993,  PG-13)
33
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
34
Mystic River 2003,  R)
35
Stand by Me 1986,  R)
36
I Am Sam 2001,  PG-13)
37
American Pie 1999,  R)
American Pie
omg i love the american pie
38
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
39
American Pie 2 2001,  R)
40
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
41
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
42
The Object of My Affection 1998,  R)
43
Just My Luck 2006,  PG-13)
44
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
i love this movie so much its awesome and it makes me cry to plus jake gylenhaal is hot
45
October Sky 1999,  PG)
46
Down in the Valley 2005,  R)
47
Thirteen 2002,  R)
48
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
49
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
omg this movie is so good and funny i looooove it so much lol
50
Big Daddy 1999,  PG-13)
51
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
OMG this is the best fucking movie ever i just love everything about it and its sad and it makes me cry evertome i see it lol
52
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments