My Favorite Movies
| cutiekrys69's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 2 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 4 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 5 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 6 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Free Willy 2: The Adventure Home 1995, PG) |
|
| 8 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 9 |
Saw 2004, R) |
|
| 10 |
Free Willy 3: The Rescue 1997, PG) |
|
| 11 |
My Super Ex-Girlfriend 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Free Willy 1993, PG) |
|
| 13 |
Saw II 2005, R) |
|
| 14 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Roll Bounce 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 18 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 21 |
Holes 2003, PG) |
|
| 22 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 23 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 25 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 26 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 27 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 28 |
American Pie 1999, R) |
|
| 29 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 30 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 31 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 32 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 33 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 34 |
Mars Attacks! 1996, PG-13) |
|
| 35 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 36 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 37 |
Scream 1996, R) |
|
| 38 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 39 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 40 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 41 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 42 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 43 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 44 |
The Break-Up 2006, PG-13) |












































