My Favorite Movies
| cutiehoney808's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 5 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 6 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Reality Bites 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
Escape from Alcatraz 1979, PG) |
|
| 15 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 16 |
Showgirls 1995, NC-17) |
















