Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cutie1210's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
Sydney White 2007,  PG-13)
8
Fantastic Four 2005,  PG-13)
9
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
10
No Reservations 2007,  PG)
11
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
12
Material Girls 2006,  PG)
13
Raise Your Voice 2004,  PG)
14
A Cinderella Story 2004,  PG)
15
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
16
The Cutting Edge: Going for the Gold 2006,  PG-13)
17
Pride and Prejudice 2005,  PG)
18
Get A Clue 2002,  G)
19
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
20
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
21
Just My Luck 2006,  PG-13)
22
The Parent Trap 1998,  PG)
23
Life-Size 2000,  G)
24
Aquamarine 2006,  PG)
25
The Even Stevens Movie 2003,  G)
26
Raising Helen 2004,  PG-13)
27
Ice Princess 2005,  G)
28
Racing Stripes 2005,  PG)
29
When in Rome 2002,  G)
30
New York Minute 2004,  PG)
31
Billboard Dad 1998,  G)
32
It Takes Two 1995,  PG)
33
Holiday in the Sun 2001,  G)
34
Passport To Paris 1999,  G)
35
Our Lips Are Sealed 2001,  G)
36
Peter Pan 2003,  PG)
37
Fly Away Home 1996,  PG)
38
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
39
First Daughter 2004,  PG)
40
The Derby Stallion 2005,  PG)
41
Catch That Kid 2004,  PG)
42
Zathura 2005,  PG)
43
War, Inc. 2008,  R)
44
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments