My Favorite Movies
| cutenewfie44's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 4 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 5 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Accepted 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 13 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Something New 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 18 |
Unaccompanied Minors 2006, PG) |
|
| 19 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 21 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 22 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 24 |
The Glass House 2001, PG-13) |
|
| 25 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 26 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 27 |
Guess Who 2005, PG-13) |
|
| 28 |
Dark Water 2005, PG-13) |
|
| 29 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 30 |
Arachnophobia 1990, PG-13) |
|
| 31 |
Duplex (Our House) 2003, PG-13) |































