My Favorite Movies
| curiousengine's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 3 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
300 2007, R) |
|
| 10 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 11 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Hors de Prix (Priceless) 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 15 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Yuva 2004, Unrated) |
|
| 17 |
Guru 2007, Unrated) |
|
| 18 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 19 |
Office Space 1999, R) |
|
| 20 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Black Swan 2010, R) |
|
| 22 |
Avatar 2009, PG-13) |






















