Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ctw1994's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
2
Scarface 1983,  R)
3
The Omega Man 1971,  PG)
4
Norbit 2007,  PG-13)
5
Jackass: Number Two 2006,  R)
6
28 Days Later 2002,  R)
7
Click 2006,  PG-13)
8
Jackass - The Movie 2002,  R)
9
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
10
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
11
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
12
Epic Movie 2007,  PG-13)
13
Scary Movie 2000,  R)
14
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
15
Scary Movie 2 2001,  R)
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
17
The Fairly Odd Parents - Scary Godparents 2002,  Unrated)
18
Jimmy Neutron - Boy Genius 2001,  G)
19
Back to the Future 1985,  PG)
20
Back to the Future Part II 1989,  PG)
21
Back to the Future Part III 1990,  PG)
22
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
23
Happy Feet 2006,  PG)
24
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
25
Big Daddy 1999,  PG-13)
26
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
27
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
28
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
30
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
31
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
32
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
33
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
34
American Pie 1999,  R)
35
American Pie 2 2001,  R)
36
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
37
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
38
American Wedding 2003,  R)
39
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
40
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
41
Blade: Trinity 2004,  R)
42
Blade 1998,  R)
43
Blade II 2002,  R)
44
Underworld: Evolution 2006,  R)
45
Underworld 2003,  R)
46
Hercules in the Underworld 1994,  Unrated)
47
Van Helsing 2004,  PG-13)
48
The Lord of the Rings 1978,  PG)
49
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
50
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
51
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
52
Lord of the Flies 1963,  Unrated)
53
Ghost Rider 2007,  PG-13)
54
Honey 2003,  PG-13)
55
Without A Paddle 2004,  PG-13)
56
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
57
Busty Cops 2004,  Unrated)
58
Busty Cops 2 2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments