My Favorite Movies
| cthonus's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dune 1984, PG-13) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Urbania 2000, R) |
|
| 8 |
El Mar 2003, Unrated) |
|
| 9 |
The Black Cat 1934, Unrated) |
|
| 10 |
Grande École 2003, Unrated) |
|
| 11 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |










