Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cthegr8t1's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
The Crow 1994,  R)
3
Good Will Hunting 1997,  R)
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
5
Gone Baby Gone 2007,  R)
6
Halloween 2007,  R)
7
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
One of my favorites!!!
8
Scarface 1983,  R)
Scarface
"Say hello to my little friend" Great Movie!!
9
Batman Begins 2005,  PG-13)
10
Tombstone 1993,  R)
11
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
Great movie!! I think everyone should see it. It is the best romantic comedy I have seen!
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
13
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
15
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
16
Hard Candy 2005,  R)
Hard Candy
Great movie!!!
17
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
18
Before Sunrise 1995,  R)
19
Raise the Titanic 1980,  PG)
20
Titanic Revealed 2004,  Unrated)
21
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
22
Before Sunset 2004,  R)
23
The Departed 2006,  R)
24
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
25
Transformers 2007,  PG-13)
26
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
27
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
29
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
30
South Park: Imaginationland: The Movie 2008,  Unrated)
31
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
32
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments