My Favorite Movies


  1. CSNC
  2. Christian

Give list a short description

  CSNC's Rating My Rating
1
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
2
Blade Runner 1982,  R)
3
Alien 1979,  R)
4
Kagemusha (Shadow Warrior) (The Double) 1980,  PG)
5
Brazil 1985,  R)
6
The Shining 1980,  R)
7
Akira 1988,  R)
8
THX 1138 1971,  PG)
9
Close Encounters of the Third Kind 1977,  PG)
10
The Thing 1982,  R)
11
Kaidan (Kwaidan) (Ghost Stories) 1964,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments