Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  csimom1's Rating My Rating
1
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
2
Underworld 2003,  R)
3
Resident Evil 2002,  R)
4
Blade II 2002,  R)
5
Bambi 1942,  G)
6
The Guardian 2006,  PG-13)
7
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
8
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
AWESOME
9
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
THE BEST "MALE CRAFT" I'VE SEEN SO FAR
10
The Lord of the Rings 1978,  PG)
11
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
12
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
13
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
14
Dragonheart 1986,  PG-13)
15
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
16
A Bug's Life 1998,  G)
17
National Treasure 2004,  PG)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
AWESOME MOVIE-BEST EVER
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
PERFECT
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
LOVE IT
21
300 2007,  R)
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
LOVED IT
24
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
I CRIED SO MUCH- LOVED IT
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
LOVE IT
26
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
LOVED
27
Shrek 2001,  PG)
28
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
NERY WELL DONE- THE 1ST ONE IS THE BEST
29
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
Awesome

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments