My Favorite Movies
| cshelloysters's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Somewhere in Time 1980, PG) |
|
| 2 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 3 |
Cry, the Beloved Country 1995, PG-13) |
|
| 4 |
China Cry 1991, PG) |
|
| 5 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 6 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 7 |
Jane Eyre 2005, Unrated) |
|
| 8 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 9 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 10 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 11 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 12 |
So I Married an Axe Murderer 1993, PG-13) |
|
| 13 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 14 |
City of Angels 1998, PG-13) |













