My Favorite Movies
| crunchiesrock's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 3 |
Atonement 2007, R) |
|
| 4 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 7 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Constantine 2005, R) |
|
| 9 |
Cursed 2004, PG-13) |
|
| 10 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 11 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 12 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 13 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 14 |
An American Haunting 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 19 |
Little Voice 1998, R) |
|
| 20 |
Beetlejuice 1988, PG) |




















