My Favorite Movies


  Crow912ar's Rating My Rating
1
The Dreamers 2003,  NC-17)
2
Nowhere 1997,  R)
3
Cherish 2002,  R)
4
Atonement 2007,  R)
5
Empire Records 1995,  PG-13)
6
eXistenZ 1999,  R)
7
The Movie Hero (Frame of Mind) 2003,  Unrated)
8
Dune 2002,  Unrated)
9
Children of Dune ,  Unrated)
10
Running With Scissors 2003,  R)
11
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003,  R)
12
Rebel Without a Cause 1955,  PG-13)
13
Brainscan 1994,  R)
14
The Chorus (Les Choristes) 2004,  PG-13)
15
I Capture the Castle 2003,  R)
16
Masters of the Universe 1987,  PG)
17
Billy Elliot 2001,  R)
18
300 2007,  R)
19
C.R.A.Z.Y. (Crazy) 2005,  R)
20
Death Proof 2007,  R)
21
Mysterious Skin 2004,  NC-17)
22
Wristcutters - A Love Story 2006,  R)
23
A Guide to Recognizing Your Saints 2006,  R)
24
Cloverfield 2008,  PG-13)
25
Funny Games 1998,  Unrated)
26
The Tracey Fragments 2007,  R)
27
The Dark Knight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments