My Favorite Movies


  CriszCross's Rating My Rating
1
Smokin' Aces 2007,  R)
2
Half Baked 1998,  R)
3
Scarface 1983,  R)
4
Boyz n the Hood 1991,  R)
5
The Longest Yard 2005,  PG-13)
6
Scary Movie 2000,  R)
7
Scary Movie 2 2001,  R)
8
XXX 2002,  PG-13)
9
Gridlock'd 1997,  R)
10
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
11
GoodFellas 1990,  R)
12
In Too Deep 1999,  R)
13
Sin City 2005,  R)
14
Tango & Cash 1989,  R)
15
Exit Wounds 2001,  R)
16
Blue Streak 1999,  PG-13)
17
Wedding Crashers 2005,  R)
18
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
19
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
20
White Chicks 2004,  PG-13)
21
The Hills Have Eyes 2006,  R)
22
National Security 2003,  PG-13)
23
I Spy 2002,  PG-13)
24
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
25
Friday After Next 2002,  R)
26
King Kong 2005,  PG-13)
27
Dave Chappelle's Block Party 2006,  R)
28
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
29
Belly 1998,  R)
30
Firewalker 1986,  PG)
31
Braveheart 1995,  R)
32
A Man Apart 2006,  R)
33
Eddie Murphy Raw 1987,  R)
34
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)
35
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
36
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
37
Anger Management 2003,  PG-13)
38
The Cable Guy 1996,  PG-13)
39
Big Momma's House 2000,  PG-13)
40
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
41
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
42
Universal Soldier - The Return 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments