cristyseer's Rating
My Rating
1
Are you afraid of the dark?
2
Twisted love story but I can't help but love it.
3
Love can change anyone.
4
The best love story....
5
Love this cinderella story...
6
First movie I watched with Simon....
7
High School alien's....
8
Comedic twist... of love and laughter...
9
This romeo and juliet version truly is striking... i love it...
10
I weeped the entire time...
11
.... life after death...
12
Hannibal rocks...
13
Beatuiful.... until the end...
14
15
Crow rocks...
16
Beware the Boondock Saints...
17
18
Maybe this is fate!!
19
Love this ending the best... movie wise... the book still better.. but this movie does the trick for me...
20
21
22
Kidnapper fetish... lol...
23
Sad...
24
Watch the dream scene.... coolest part of the movie...
25
26
27
A Mind twist that leaves you filled.
28
29
30
Best Flim.... ever...
31
32
Everything and everyone haunts you...
33
A terribly sad movie. But how long is skin color going to be used as a division of right and wrong, truth, justice, a measure of a person can never be just on the surface.
34
Escape the pain. Too many let abuse happen because that is all they are familiar with. A change can only start with yourself.
35
fast, adreline rush, sexy... oooh... what can i say. everything i love in one movie.
36
Proof that Men are from a different planet...
37
Milla's movie....
38
39
My favorite Si-Fi movie ever...
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
Ghost
1990, PG-13)
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
Humraaz
2002, Unrated)
Torn... between fate and bitter love.
66
67
Upsetting that parents would actually do this to there children... but love conquers all...
68
Love like this is beautiful.
69
The saddest and most heartfelt movie ever.
70
71
The best surf movie...
72
Close to the real thing.
73
74
75
Mel's performance was superb...
76
300
2007, R)
77
78
79
It was great, but it was too short and could have been better.
80
81
82
83
84
85
86
Saw
2004, R)
It was confusing at first but in the end it made sense on who was who...
87
The cop got to be dumb... i wanted him gone by the end of the movie b/c I was so annoyed by his character.
88
Obsession, Justice, Suppression. What more to say?
89
90
91
92
93
Best it gave me chills for several days...
94
It broke me into tears. This is so sad.
95
96
Need I say anything.
97
98
99
100
Click
2006, PG-13)
101
102
103
104
105
True love.
106
Love torn by illness.
107
108
109
110
Love this movie...
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
Spoiled the end by revealing that Arwean dies...
121
122
123
124
125
Best vampire movie
126
127
128
129
130
131
Love this movie... sad Bruce Willis' character dies... my fav. character is the salesman...
132
Next
2007, PG-13)
133
134
135
136
137
The best Valentine's gift... to me from hubby...
138
Troy
2004, R)
I cried... I really didn't want Achielles to die... even though I knew he was...
139
140
141
142
143
It reminded me a lot of Blade Runner and Running Man but with better effects and ending.
144
145
146
The powers to be. And everything supernatural. I love it.
147
148
149
150
151
152
153
It made me mad how his son's died....
154
155
156
157
158
Go Frodo...
159
160
Best battle sences in all the Lord of Rings...
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
X-Men
2000, PG-13)
174
About time MJ?
175
176
177
178
179
180
Robert Downey Jr. so good as a superhero...
181
Best Teenage Mutant Ninja Turtles Movie..
182
183
184
185
186
The best spirit lifter...
187
188
love the werewolves...
189
You'll never guess.
190
Best Halloween family Movie...
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
A trip.... of a girls... phsye
204
Sad ending... damn it...
205
I loved the mouse....
206
207
208
209
210
211
212
Great alien movie...
213
214
215
216
The first movie that scared me when I was a kid...
217
218
219
220
A Christmas Classic...
221
the slugs made the movie awesome
222
223
224
Toys
1992, PG-13)
225
226
227
228
229
230
231
232
233
Wondering if there going to make another because they left the movie open ended.
234
Joker was awesome... everyone was awesome...
235
236
I was expecting more...
237
Still wanted more...
238
I was happy she chose her first love in the end...
239
Funny..
240
241
242
243
244
245
Honey
2003, PG-13)
246
247
248
249
250
251
252
Rachel Weiss was way better as an actress in the part of Evee
253
254
255
256
Kevin Kline and Will Smith was really funny together...
257
258
259
260
This movie makes me hungry... lol...
261
Antz
1998, PG)
262
263
264
265
266
Bean
1997, PG-13)
267
268
269
270
271
272
273
274
I just love Robert Downey Jr. since this movie..
275
276
277
278
279
280
281
282
283
Neo is the coolest...
284
285
286
Awe..... some
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
Great Action movie if you like spy movies.
305
306
307
308
309
310
Best sex sence ever....
311
312
Cate plays the best Queen Elizabeth
313
314
Teffifing...
315
316
317
How really naive you are when you come of age...
318
319
320
A Virtual TV ride.
321
I thought it was cute.
322
323
324
Favorite
325
Better than the first mid-life crisis and all.
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
Slow movie, but the satire humor wonderful.
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
Could have been better in my opinion. It left a lot of lose ends to the story.
362
363
364
365
366
367
368
369
370
Signs
2002, PG-13)
371
372
Sphere
1998, PG-13)
373
374
375
376
377
378
Jaws
1975, PG)
379
380
381
382
Love should save each other even from themselves.
383
384
385
386
387
388
Torque
2004, PG-13)
Bad as motorcycle senqueces.
389
390
391
392
Wolf
1994, R)
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
Genius....
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
Go
1999, R)
446
447
448
449
450
451
Funny, stoner movie. With lots of action.
452
453
454
personal freedoms.... stop tyranny....
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
Grind
2003, PG-13)
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
Totally addicted to this movie...
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
Powder
1995, PG-13)
527
528
Cursed
2004, PG-13)
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
Love it..
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
One of Adam's best...
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
Loved the Movie..
582
583
584
585
586
Doom
2005, R)
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
Still a big fan of King Arthur's Lore and Merlin.
599
600
601
602
The relationship nightmare...
603
Woman need to get her priorities together..
604
Loved it.
605
This is a crazy movie.
606
Truly seeing the best of Johnny Depp's acting abilities...
607
608
609
610
This movie had me stumped 'til the very end...
611
612
613
614
615
616
Love, Loss, Social Pressure. An accident waiting to happen.
617
618
619
620
621
Cute
622
623
624
625
626
627
Creepy...
628
Huge Fan....
629
630
Freaky..
631
632
Chayanne is so sexy...
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
I still liked the book better... but the movie me cry and happy.
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
It wasn't as good I it could be..
680
681
682
683
684
685
686
687
688
Love, can it really be that difficult. I do believe so.
689
690
691
692
693
694
Fear
1996, R)
Creepy....and Obsessive..
695
696
697
698
699
I Spy
2002, PG-13)
700
701
702
703
704
705
K-PAX
2001, PG-13)
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
I love it when they crunk in the movie.. it was kool.
720
It was okay, very cute.
721
722
723
724
725
726
727
728
729
730
731
732
733
734
It wasn't realisitic enough for me.
735
736
Sahara
2005, PG-13)
737
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
Rudy
1993, PG)
750
751
752
753
754
755
756
757
About time he got the girl.
758
Scott's fav. Movie...
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
This movie is funny.
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779
I love the beatles.
780
781
782
Time can't change love... awe inspiring...
783
He should have kissed the girl in the end.
784
785
786
787
788
789
790
791
John Q
2001, PG-13)
792
793
794
795
796
797
798
799
800
801
802
803
804
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
U-571
2000, PG-13)
816
817
818
819
Bounce
2000, PG-13)
820
821
822
823
824
825
21
2008, PG-13)
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
Damn psycho women are just scary and should be killed. lol just like all who don't think right.
838
839
840
841
842
843
844
845
846
847
848
849
850
851
Lucas
1986, PG-13)
852
853
854
855
856
857
858
859
860
861
54
1998, R)
862
863
864
865
866
867
868
869
Only in the worst of timea are "we" really able to change (to evolve)?
870
871
872
873
874
Really great movie... I liked the twist in the end.
875
876
I loved that robot...
877
878
879
880
881
882
883
884
885
886
887
888
889
890
891
892
893
894
895
896
897
898
899
900
901
902
903
904
905
906
Eddie
1996, PG-13)
907
Just fantastic...
908
909
910
Nell
1994, PG-13)
911
912
913
914
915
All relationships...
916
This was sooo sad. Lucy truly losses control over herself.
917
918
919
Mafia!
1998, PG-13)
920
921
922
Clue
1985, PG)
923
924
925
Dune
1984, PG-13)
926
927
928
929
930
931
932
933
When its too late...
934
935
936
937
938
939
940
941
942
943
944
945
946
About time he realized he was in love. I almost thought he would lose her.
947
948
949
950
951
952
953
954
955
956
957
958
959
Taxi
2004, PG-13)
960
961
962
963
964
965
966
967
968
969
970
971
972
973
974
975
976
977
978
Luna becomes human in this one. Still the manga storyline is much better.
979
980
981
982
983
984
985
986
987
988
Requiem
2006, Unrated)
989
990
991
992
993
994
995
996
997
998
999
1000
1001
1002
A Trip...
1003
1004
1005
1006
1007
1008
1009
1010
1011
1012
1013
1014
1015
1016
1017
1018
1019
1020
1021
1022
1023
1024
1025
1026
1027
Boys
1996, PG-13)
1028
1029
1030
1031
1032
Woo
1998, R)
1033
1034
1035
1036
1037
1038
1039
1040
1041
1042
1043
1044
The cutest love story... and so funny too.
1045
Chocolate Lovers everywhere.
1046
1047
1048
1049
1050
1051
1052
1053
1054
1055
1056
1057
K-9
1989, PG-13)
1058
1059
1060
1061
1062
1063
1064
1065
1066
1067
1068
1069
1070
1071
1072
1073
1074
1075
1076
1077
1078
1079
1080
1081
1082
1083
1084
1085
1086
1087
1088
1089
1090
1091
1092
1093
1094
1095
1096
Jack
1996, PG-13)
1097
1098
1099
1100
1101
1102
1103
1104
1105
1106
1107
1108
1109
1110
1111
1112
1113
1114
1115
1116
1117
1118
Cujo
1983, R)
1119
1120
1121
1122
1123
1124
1125
1126
1127
1128
1129
1130
1131
1132
Carrie
2002, Unrated)
1133
1134
1135
1136
1137
Loser
2003, PG-13)
1138
1139
1140
1141
1142
1143
1144
1145
Gia
1998, R)
1146
1147
1148
1149
1150
1151
1152
1153
1154
1155
1156
1157
1158
1159
1160
1161
1162
A Pauly Shore classic.
1163
1164
1165
Iris
2001, R)
1166
1167
1168
1169
1170
1171
1172
1173
1174
1175
1176
1177
1178
1179
1180
1181
1182
1183
1184
1185
1186
1187
1188
1189
1190
1191
1192
1193
1194
1195
1196
1197
1198
1199
1200
1201
1202
1203
1204
1205
1206
1207
1208
1209
1210
1211
1212
1213
1214
1215
1216
1217
1218
1219
Cover
2008, PG-13)
1220
1221
1222
1223
1224
1225
1226
1227
1228
1229
1230
1231
1232
1233
1234
1235
1236
1237
1238
1239
1240
1241
1242
1243
1244
1245
1246
1247
1248
1249
1250
1251
1252
1253
1254
1255
Prime
2005, PG-13)
1256
1257
1258
1259
1260
1261
1262
1263
1264
...ing
2003, Unrated)
1265
1266
1267
1268
1269
This movie was really really creepy...
1270
Confrontaional, chaotic, and real. This movie really stirs my soul.
1271
1272
I love the Thornberry's...
1273
1274
1275
1276
1277
I like Dizz better than Carmen any day..
1278
1279
1280
1281
1282
1283
1284
1285
1286
It's about time for vengence..
1287
1288
1289
1290
The best detention ever...
1291
1292
1293
1294
1295
1296
1297
Kevin Bacon is the creepiest bad guy in the world.. he gives me the chills.
1298
Such a great movie.
1299
1300
1301
1302
1303
1304
1305
It was so sad. I think the law is stupid for letting the stupid kid get away with murder. Nothing would have happen than and everyone would have been alive.
1306
Bats
1999, PG-13)
1307
1308
1309
Seriously... man creeped me out. But overall I hated it. How can you see a movie like this without feeling sick all over. Quality acting, sad storyline.
1310
I loved this movie growing up.
1311
Takes evil twin to a whole new perspective.
1312
1313
1314
great...
1315
Love this movie, one of my top five favorites.
1316
Love Tom and Jerry.
1317
Great love story.
1318
1319
1320
1321
1322
Great movie based on a true story.
1323
1324
What really matters beauty or heart? I think heart! but i guess some may not agree.
1325
1326
Terribly sad like the book.
1327
interesting, it seem like they were stuck in a dream state.
1328
1329
1330
Dick
1999, PG-13)
1331
1332
1333
1334
1335
1336
1337
1338
1339
1340
1341
1342
Afrika
2002, Unrated)
1343
1344
1345
1346
1347
1348
1349
1350
1351
It was strange... I still think in the end was very unpalusible.
1352
weird funny...
1353
1354
1355
1356
1357
1358
1359
1360
1361
1362
Never would have guessed.