My Favorite Movies
| crazywire's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Saw 2004, R) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Saw III 2006, R) |
|
| 5 |
Boys and Girls 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 8 |
American Pie 1999, R) |
|
| 9 |
Beautiful 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 11 |
Cheech and Chong - Things Are Tough All Over 1982, R) |
|
| 12 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 13 |
The Virgin Suicides 1999, R) |
|
| 14 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 15 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 16 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 17 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 18 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 19 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 20 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 23 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
























