My Favorite Movies


  crazyjulesfan's Rating My Rating
1
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
my ALL time favorite movie!
2
Before and After 1996,  PG-13)
3
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
4
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
5
Evening 2007,  R)
6
The River Wild 1994,  PG-13)
The River Wild
so amazing and so suspenseful
7
A Prairie Home Companion 2006,  PG-13)
8
The Americanization of Emily 1964,  Unrated)
The Americanization of Emily
soo good...I love it when Julie and James Garner are together!!!
9
State Fair 1945,  Unrated)
10
It's a Wonderful Life 1946,  G)
11
National Treasure 2004,  PG)
12
The Princess Bride 1987,  PG)
13
The Parent Trap 1998,  PG)
14
Poseidon 2006,  PG-13)
15
A Walk to Remember 2002,  PG)
16
Mary Poppins 1964,  G)
17
Step Up 2006,  PG-13)
18
Sophie's Choice 1982,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments