Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Crazyhorse's Rating My Rating
1
Snatch 2001,  R)
2
300 2007,  R)
3
Superbad 2007,  R)
4
Smokin' Aces 2007,  R)
5
Ghost Rider 2007,  PG-13)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
8
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
9
Hostel 2006,  R)
10
Pulp Fiction 1994,  R)
11
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
12
ATL 2006,  PG-13)
13
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
14
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
18
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
19
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
21
Underworld 2003,  R)
22
Underworld: Evolution 2006,  R)
23
The Boondock Saints 2000,  R)
24
Sin City 2005,  R)
25
The Transporter 2002,  PG-13)
26
Transporter 2 2005,  PG-13)
27
Crank 2006,  R)
28
The Matrix 1999,  R)
29
The Matrix Reloaded 2003,  R)
30
The Matrix Revolutions 2003,  R)
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
32
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
33
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
34
The Covenant 2006,  PG-13)
35
American Psycho 2000,  R)
36
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
37
The Girl Next Door 2004,  R)
38
Appurushîdo (Appleseed) 2004,  R)
39
V for Vendetta 2006,  R)
40
Clerks II 2006,  R)
41
Fight Club 1999,  R)
42
The Breakfast Club 1985,  R)
43
Harsh Times 2006,  R)
44
The Notebook 2004,  PG-13)
45
Life as a House 2001,  R)
46
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
47
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
48
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
49
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
50
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
51
Four Brothers 2005,  R)
52
Troy 2004,  R)
53
Gladiator 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments