My Favorite Movies


  crazydave1941's Rating My Rating
1
Twister 1996,  PG-13)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
50 First Dates 2004,  PG-13)
6
She's All That 1999,  PG-13)
7
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
8
Hitch 2005,  PG-13)
9
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
10
Deep Impact 1998,  PG-13)
11
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
12
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
13
The Core 2003,  PG-13)
14
Eight Below 2006,  PG)
15
The Longest Yard 2005,  PG-13)
16
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
19
Blade: Trinity 2004,  R)
20
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
21
The Matrix 1999,  R)
22
The Matrix Reloaded 2003,  R)
23
The Matrix Revolutions 2003,  R)
24
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
25
Runaway Train 1985,  R)
26
American Me 1992,  R)
27
The Mummy 1999,  PG-13)
28
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
29
The Scorpion King 2002,  PG-13)
30
Snakes on a Plane 2006,  R)
31
Freddy vs. Jason 2003,  R)
32
See No Evil 2006,  R)
33
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
34
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
35
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
36
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
37
Scary Movie 2000,  R)
38
Scary Movie 2 2001,  R)
39
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
40
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
41
American Pie 1999,  R)
42
American Pie 2 2001,  R)
43
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
44
Date Movie 2006,  PG-13)
45
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
46
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
47
American Graffiti 1973,  PG)
48
Soul Plane 2004,  R)
49
Finding Nemo 2003,  G)
50
Batman Forever 1995,  PG-13)
51
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
52
Bloodsport 1986,  R)
53
Click 2006,  PG-13)
54
Anger Management 2003,  PG-13)
55
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
56
Big Daddy 1999,  PG-13)
57
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
58
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
59
Mission Impossible 1996,  PG-13)
60
A Few Good Men 1992,  R)
61
Far and Away 1992,  PG-13)
62
Days of Thunder 1990,  PG-13)
63
Cocktail 1988,  R)
64
Top Gun 1986,  PG)
65
The Outsiders 1983,  PG)
66
Walking Tall 2004,  PG-13)
67
Be Cool 2005,  PG-13)
68
Doom 2005,  R)
69
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
70
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
71
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
72
Scooby-Doo 2002,  PG)
73
Down to You 2000,  PG-13)
74
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
75
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
76
The Sweetest Thing 2002,  R)
77
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
78
There's Something About Mary 1998,  R)
79
The Mask 1994,  PG-13)
80
The Last House on the Left 2009,  R)
The Last House on the Left
i enjoyed this movie it was great you got too see it
81
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
this was a great movie you got too see this. I love the affects and the way the movie starts off very realistic.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments