Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  crazycourt101's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I LOVE THIS MOVIE!!!!!!!!!!!!!
2
Secret Window 2004,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Just saw it....really good.
5
Eragon 2006,  PG)
Eragon
Eragon was great, if you take it at face value. I sucked at following the book. I had to give it a low star because of that.
6
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Great, but the next two are even better.
7
The Matrix Reloaded 2003,  R)
8
The Matrix Revolutions 2003,  R)
9
Aeon Flux 2005,  PG-13)
10
The Forgotten 2004,  PG-13)
11
The Omen 1976,  R)
12
National Treasure 2004,  PG)
13
Treasure Planet 2002,  PG)
14
Sinbad - Legend of the Seven Seas 2003,  PG)
Sinbad - Legend of the Seven Seas
Wonderful for a cartoon.
15
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
I LOVE JOHNNY DEPP!
16
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
17
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
Hello!!!!! Indiana Jones... Any Indiana Jones is GREAT!!!!
18
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
19
Men in Black II 2002,  PG-13)
20
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments