My Favorite Movies


  Crazyboi84's Rating My Rating
1
American Pie 1999,  R)
2
American Pie 2 2001,  R)
3
American Wedding 2003,  R)
4
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
5
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
6
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
7
She's the Man 2006,  PG-13)
8
Jurassic Park 1993,  PG-13)
9
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
10
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
11
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
12
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
13
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
15
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
16
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
19
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
20
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
25
Van Helsing 2004,  PG-13)
26
Dawn of the Dead 2004,  R)
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
30
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
31
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
32
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
33
School of Rock 2003,  PG-13)
34
Nacho Libre 2006,  PG)
35
The Holiday 2006,  PG-13)
36
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
37
Shallow Hal 2001,  PG-13)
38
The Last Samurai 2003,  R)
39
Resident Evil 2002,  R)
40
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
41
White Chicks 2004,  PG-13)
42
Saving Private Ryan 1998,  R)
43
Meet the Parents 2000,  PG-13)
44
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
45
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
46
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
47
RV 2006,  PG)
48
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
49
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
50
Click 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments