My Favorite Movies
| CraigM's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Bubba Ho-Tep 2002, R) |
|
| 9 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 10 |
Alive 1993, R) |
|
| 11 |
Dogma 1999, R) |
|
| 12 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 13 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 14 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 15 |
Clerks 1994, R) |
|
| 16 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 17 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 18 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 19 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 20 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |




















