My Favorite Movies
| cpiman2006's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Guarding Tess 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 3 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
Some Kind of Wonderful 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 7 |
Star Trek IV - The Voyage Home 1986, PG) |
|
| 8 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Mrs. Winterbourne 1996, PG-13) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 14 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Constantine 2005, R) |
|
| 16 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 17 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Collateral 2004, R) |
|
| 19 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 20 |
Speed 1994, R) |
|
| 21 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 22 |
Enemy Mine 1985, PG-13) |
|
| 23 |
Lightning Jack 1994, PG-13) |























