My Favorite Movies
Movies i could watch ever day and not get bored of!
| cozadsnot88's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Power of One 1992, PG-13) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
Dying Young 1991, R) |
|
| 5 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 6 |
The Man Without a Face 1993, PG-13) |
|
| 7 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 9 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 10 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 11 |
The War 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 14 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 15 |
The Green Mile 1999, R) |














