Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cowgirl9751's Rating My Rating
1
A Cinderella Story 2004,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
5
Top Gun 1986,  PG)
6
Step Up 2006,  PG-13)
7
Cinderella 1950,  G)
8
Independence Day 1996,  PG-13)
9
Bring It On Again 2004,  PG-13)
10
Remember the Titans 2000,  PG)
11
The Neverending Story 1984,  PG)
12
The Hills Have Eyes 2006,  R)
13
Grease 1978,  PG)
14
Bring It On 2000,  PG-13)
15
Blue Crush 2002,  PG-13)
16
Apollo 13 1995,  PG)
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
18
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
19
Rumor Has It 2005,  PG-13)
20
102 Dalmatians 2000,  G)
21
Constantine 2005,  R)
22
Ice Age 2002,  PG)
23
House of Wax 2005,  R)
24
The Shawshank Redemption 1994,  R)
25
The Patriot 2000,  R)
26
Bambi 1942,  G)
27
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
28
Over the Hedge 2006,  PG)
29
Shrek 2001,  PG)
30
The Lion King 1994,  G)
31
Shark Tale 2004,  PG)
32
Eragon 2006,  PG)
33
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
34
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
35
Coach Carter 2005,  PG-13)
36
The Prestige 2006,  PG-13)
37
Fantastic Four 2005,  PG-13)
38
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
39
World Trade Center 2006,  PG-13)
40
Van Helsing 2004,  PG-13)
41
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
42
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
43
National Treasure 2004,  PG)
44
Alice in Wonderland 1951,  G)
45
Armageddon 1998,  PG-13)
46
Lady in the Water 2006,  PG-13)
47
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
48
Déjà Vu 2006,  PG-13)
49
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
50
Runaway Bride 1999,  PG)
51
Blood Diamond 2006,  R)
52
The Fifth Element 1997,  PG-13)
53
She's the Man 2006,  PG-13)
54
Saw 2004,  R)
55
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
56
Carrie 1976,  R)
57
The Girl Next Door 2004,  R)
58
The Italian Job 2003,  PG-13)
59
Final Destination 2 2003,  R)
60
The Invisible 2007,  PG-13)
61
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
62
The Ring 2002,  PG-13)
63
Pretty Woman 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments